Uit de Bovagkrant: maandag, 31 maart 2008 - In het kort geding over de fijnstofheffing, dat RAI en BOVAG hebben aangespannen tegen de staat, heeft de rechter de eis afgewezen.
RAI en BOVAG hadden het kort geding aangespannen omdat volgens hen de fijnstofheffing in Nederland in strijd is met de Europese wetgeving. ‘Deze uitspraak is natuurlijk teleurstellend’, zegt BOVAG-woordvoerder Paul de Waal. ‘En ondanks deze uitspraak blijven we het merkwaardig vinden dat Nederland zo voor de Europese muziek uitloopt. Europa zal er ook niet blij mee zijn, want met deze uitspraak wordt de deur opengezet voor andere lidstaten om op eigen houtje wetgeving in te voeren die afwijkt van wat Europees is afgesproken, dat kan niet de bedoeling zijn.’
Op dit moment beraden de brancheverenigingen zich op nieuwe stappen.
Opm. BBP: Indien u te maken krijgt met de "roettax" kunt u gebruik maken van de overgangsregeling. Kentekens afgegeven voor 1 april 2008 en tenaamstelling voor 1 juni 2008 kunnen aanspraak maken op de overgangsregeling (BPM-tarief van voor 1 april 2008).



