Bij de import van Personenauto's van buiten de EU bent u 10% douanerecht en 19% BTW verschuldigd over de aanschafprijs en de transportkosten. Uitzondering daarop zijn:
* Auto's ouder dan 30 jaar. Hierover betaalt u géén Douanerecht en (slechts) 6% BTW! Update per 01-01-2011 BTW van 6 naar 19%!!
Uiteraard betaalt u sinds 01-01-2010 ook geen BPM meer voor (personen)voertuigen ouder dan 17 jaar en 6 maanden (BPM vrij na 235 maanden). Voertuigen (ouder dan bjr 1999) van een type dat hier al in de RDW lijsten voorkomt (en dus een typegoedkeuring heeft) kan naar ieder regio RDW kantoor voor de import- en registratiekeuring. De auto wordt hier dan "geconfirmeerd" aan hier reeds eerder geregistreerde vergelijkbare voertuigen. Het kan handig zijn om via de RDW site een kenteken van een vergelijkbare eerder geregistreerde auto op te vragen zodat u voorbereid bent.
Voertuigen ouder dan 30 jaar hebben een maal per 2 jaar een APK keuring nodig. Auto's van voor 1960 hebben geen APK eis/plicht meer. E.e.a. is in gegaan per 1 januari 2008.
2011 BTW info: http://www.telegraaf.nl/overgeld/belastingen/8735554/__Onrust_om_btw_op_oldtimer__.html
meer info: http://www.fehac.nl/



