Bolsenbroek Van den Boogaard & Partners

     

    coditio sine qua non

Classic Car Taxatie volgens Art.7:960 BW (voorheen Art. 275 Wetboek van Koophandel)

U wilt uw klassieker (of Youngtimer) WA-casco ("all-risk") of WA beperkt casco (brand en diefstal) verzekeren? Voorkom daarbij verrassingen achteraf en sluit een klassiekerverzekering af met vermelding van de waarde van uw auto!
Per januari 2006 is het nieuwe verzekeringsrecht ingevoerd. Dit betekend dat de artikelen 274 en 275 Wetboek van Koophandel (resp. voortaxatie door partijen en voortaxatie door deskundigen) zijn komen te vervallen. In het nieuwe recht wordt deze materie geregeld door één artikel namelijk Art.7:960 BW (Burgerlijk Wetboek)(voorheen Art. 275 Wetboek van Koophandel).

bolsenbroek_en_vd_boogaard

Vanaf Januari 2006 bent u dus het beste af met de zogenoemde "taxatie conform art.7: 960 BW". Dit artikel bepaalt dat indien de waarde van uw voertuig door een door de verzekeraar geaccepteerde deskun

dige is vastgesteld, hij gehouden is aan deze taxatie. Hij moet u te allen tijde het overeengekomen schadebedrag zonder discussie uitbetalen, tenzij hij bedrog uwerzijds kan aantonen.

Een door de Arrondissementsrechtbank Beëdigd Makelaar/Taxateur, dan wel een TMV of VRT registertaxateur is voor verzekeraars veelal de enige geaccepteerde deskundige.
Het is in ieder geval belangrijk dat er in uw polis duidelijk vermeld staat dat de waardebepaling overeenkomstig artikel 960 BW heeft plaats gevonden. Indien dat er niet bij vermeld is heeft u het niet goed voor elkaar en kan op basis van de dagwaarde uitgekeerd worden. Dat kan een lastige en langdurige discussie gaan worden ...
In een Taxatie van BBPartners staat dan ook expliciet vermeld dat "de taxatie dienend ter voldoening aan artikel 7:960BW" is. Controle op vermelding daarvan in de polis is aan u!

Deskundigheid van BBPartners is op de volgende wijze gegarandeerd:
- Gerechtelijk beëdigd Automakelaar en -taxateur
- TMV register taxateur
- VRT register taxateur
- SKO gecertificeerd conform European Standard EN-45013
- Erkend door de Federatie van Historische Automobiel Clubs FEHAC

De letterlijke tekst van Art.7:960 BW luidt als volgt:
"De verzekerde zal krachtens de verzekering geen vergoeding ontvangen waardoor hij duidelijk in een voordeliger positie zou geraken. De vorige zin mist toepassing bij voorafgaande taxatie van de waarde van een zaak tot stand gekomen krachtens een aan een deskundige opgedragen beslissing of krachtens een beslissing van partijen overeenkomstig het advies van een deskundige.

 

Medewerkers

BBP Medewerkers

Adres

bbp auto taxatie


Bezoekadres
Bolder 7
6582 BZ HEUMEN
Postadres
Postbus 151
6580 AD Malden

T: +31 (0)24 663 2202
F: +31 (0)847 144 604
E: info@bbpartners.nl
Routebeschrijving
Follow BBPtaxaties on Twitter

Zoeken

Certificaten

sko

federatie_tmv vrt fehac

Het is onverstandig om te veel te betalen. Maar het is nog veel erger om te weinig te betalen. Wanneer u teveel betaalt, verliest u wat geld, dat is alles. Wanneer u daarentegen te weinig betaalt, zou u wel eens kunnen verliezen omdat het gekochte objekt de hem toebedachte taak niet vervullen kan. Volgens de wetten van de economie is het namelijk onmogelijk om voor weinig geld veel waarde te verkrijgen. Accepteert u de laagste aanbieding behoort u voor het risico dat u daardoor neemt een hoger bedrag in te calculeren. En wanneer u dat doet, heeft u ook genoeg geld om wat beters te kopen.

John Ruskin (meer dan 80 jaar geleden)

Taxaties uitsluitend à contant of met éénmalige incassomachtiging